با ما در ارتباط باشید : ۲۸۴۲۷۲۷۲-۰۲۱

ما زبان گیاهان را میدانیم

آزمایشگاه کرمان زمین

آزمایشگاه شرکت کرمان زمین اولین آزمایشگاه تجزیه گیاه در استان کرمان و از جمله پرسابقه ترین آزمایشگاه های کشور در زمینه تجزیه گیاهی می باشد و بانک اطلاعاتی ارزشمندی که حاصل تجزیه هزاران نمونه گیاهی بخصوص در مورد درختان پسته را دارا می باشد و توصیه کودی براساس دریس (روش تلفیقی تشخیص و توصیه کودی) را برای درختان پسته برای اولین بار در کشور انجام داده است. تجزیه گیاه مکمل تجزیه خاک بوده و تجزیه خاک و گیاه در کنار هم وضعیت تغذیه ای گیاه را به خوبی نمایان می سازد و در نتیجه توصیه کودی با اطمینان و قطعیت بیشتر انجام شده و نیازهای واقعی گیاه بیشتر تطابق خواهد داشت.

بخش های مختلف آزمایشگاه کرمان زمین

جنوبگان آزمایشگاه کرمان زمین

آزمایشگاه کشاورزی و خاکشناسی

دسترسی به کشاورزی پایدار و پیشرفته، متکی به تحقیقات و کاربرد اصول علمی می باشد تا ضمن افزایش کمی و کیفی محصولات، از منابع به بهترین نحو ممکن استفاده گردد. توصیه اصولی کودهای شیمیایی مورد نیاز میسر نخواهد بود مگر با شناخت وضعیت گیاه ،خاک و آب.

جنوبگان آزمایشگاه کرمان زمین

آزمایشگاه خوراک دام، مواد غذایی و آشامیدنی

تغییر روش های زندگی و منابع غذایی در قرن اخیر موجب بروز ناهنجاری ها و بیماری های گوناگون شده است، از این رو اطلاع از پارامترهای تاثیرگذار موجود در مواد غذایی، میتواند کمک شایانی در سلامت جامعه داشته باشد. پارامترهایی همچون انرژی، چربی، پروتئین، فیبر، درصد مواد معدنی و مغذی و… مواردی هستند که در صورت کنترل شدن و محاسبه شدن میتواند تاثیر چشمگیری در سلامت تغذیه انسانها داشته باشند.

جنوبگان آزمایشگاه کرمان زمین

آزمایشگاه محیط زیست

کرمان زمین، در بخش های آب و پساب (شیمیایی و میکروبی)، خاک و فلزات سنگین مورد اعتماد سازمان حفاظت محیط زیست می باشد. از این رو با اخذ مجوزهای لازم، ضمن عقد قرارداد با کارخانجات، صنایع معدنی و شیمیایی، بیمارستان ها، کشتارگاه ها و کلیه مراکزی که به نحوی در سلامت محیط زیست تاثیرگذار خواهند بود به پایش و کنترل پساب ها می پردازد

آزمایشگاه مواد شیمیایی و معدنی

آزمایشگاه مواد شیمیایی و آلیاژهای فلزی

صنایع پایین دستی معادن، شامل کارخانجات تغلیظ و خالص سازی فلزات و نیز کارخانجات تولید آلیاژهای مختلف برای کنترل کیفیت مواد تولیدی و مواد جانبی خط تولید خود میتوانند ضمن ارسال نمونه، از دستگاه ها و امکانات کرمان زمین بهره برده و در سریع ترین زمان ممکن نتایج تست های انجام شده را دریافت نمایند.

جنوبگان آزمایشگاه کرمان زمین

آزمایشگاه تحقیقاتی

آزمایشگاه کرمان زمین آمادگی خود را جهت همکاری و عقد قرارداد با تمامی مراکز علمی و دانشگاهی، آزمایشگاه های محیط زیست و خاکشناسی کشور، آزمایشگاه های کنترل کیفی و تحقیقاتی اعلام میدارد و میدانیم که میتوانیم با داشتن سابقه، تجربه و پشتوانه 40 ساله، بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و امکانات آزمایشگاهی، با پرسنلی مستعد و حرفه ای در کنار …

آموزش ها

جنوبگان آزمایشگاه مولکول کرمان زمین

روش نمونه برداری خاک

اهمیت نمونه برداری صحیح، کمتر از دقت در تجزیه نیست. به همین منظور لازم است نکات ضروری در زمان نمونه برداری به خوبی رعایت گردد.
 
جنوبگان آزمایشگاه مولکول کرمان زمین

روش و زمان مناسب نمونه برداری برگ

مسیر نمونه برداری برگ مانند خاک به شکل فرضی W باید باشد. در هر نقطه انتخاب شده برای نمونه برداری، چند برگ که هم سن و از لحاظ رشد مشابه هستند، انتخاب می شود. معمولا برگ های قدیمی تر و برگهایی که دور از نقطه رشد گیاه هستند ترجیح داده میشود.
 
برو بالا
Call Now Button